Nacházíte se:

Anglie

Jak cestujeme do Anglie.

Protože víme, že studium cizího jazyka by mělo spojovat teorii a praxi, práci i oddych, užitečné a příjemné, pořádáme pro studenty naší školy pravidelné zájezdy do Velké Británie. Zpočátku jsme na tyto jazykově-poznávací cesty vyráželi jednou za dva roky, ale v poslední době se počty cestování chtivých žáků navýšily natolik, že do Anglie můžeme zavítat každý rok.

Zájezdy se organizují jako sedmidenní buď na podzim (zpravidla začátkem října – pokud tento termín nekoliduje s naším výměnným pobytem v Holandsku), a nebo na přelomu března a dubna. Díky ubytování v rodinách (po dvojicích až čtveřicích) studenti během pobytu získávají nové komunikativní dovednosti v anglickém jazyce a zdokonalují se v těch již osvojených a zároveň poznávají anglický životní styl a zvyky, okusí pravou anglickou stravu. Dále se seznámí s nejdůležitějšími pamětihodnostmi Londýna a kromě toho navštěvují místa, která jsou spojena s nejvýznamnějšími okamžiky nebo postavami anglických dějin. Po návratu pak žáci zpracovávají zadané úkoly a projekty týkající se soudobé britské společnosti a reálií. To vše se nám výborně osvědčilo jako zajímavý doplňkový prostředek pro zvýšení motivace k učení se anglickému jazyku.

Program:

  • 2 dny vlastní Londýn (Westminster, City of London, Greenwich, muzea – Britské muzeum, Přírodovědné muzeum, Technické muzeum)
  • 1 den okolí Londýna (Hampton CourtPalace, Windsor Castle)
  • 2 dny výlety mimo Londýn (namátkou: Stratford-upon-Avon, Stonehenge, Salisbury, Rochester, Oxford, Canterbury, Dover, Hastings)