Nacházíte se:

¡Viva Barcelona!

Byl to týden plný zážitků.

Na konci března se skupina studentů gymnázia a obchodní akademie vydala na poznávací zájezd do Španělska.

Nejprve jsme se zastavili v Monaku, prohlédli si knížecí palác, oceánografické muzeum, prošli se po malebných monackých uličkách a obdivovali luxusní plachetnice zakotvené v přístavu.

Poté jsme už konečně přejeli přes hranice a přivítalo nás slunné Španělsko. V městečku Figueres jsme navštívili muzeum Salvadora Dalího a v Cadaqués si odpočinuli na pláži.

Další dny jsme již věnovali objevování nejzajímavějších míst, ať přímo ze samotné Barcelony, nebo z jejího okolí. Měli jsme možnost užít si pohled na město z blízkého kopce Tibidabo, a krásné výhledy nás překvapily také na hoře Montserrat, kde jsme si prohlédli i stejnojmenný klášter. V Gironě nás čekala procházka po hradbách a nádherná katedrála.

Přímo v Barceloně jsme navštívili Park Güell, gotickou čtvrť a někteří zájemci zvládli i návštěvu fotbalového stadionu Camp Nou. Samozřejmě v našem programu nemohla chybět Sagrada Família, která je nejvýznamější stavbou slavného katalánského architekta Antonia Gaudího, a jeho další díla, jako je La Pedrera nebo Casa Batlló.

Kromě památek jsme si mohli naplno užít také španělskou gastronomii, někteří z nás ochutnali paellu, mořské plody, avšak nejvíce zachutnalo sladké, převážně tzv. xuixos.

Celkově to byl moc pěkný týden plný zážitků, který se nesl v duchu pohodové atmosféry, což ostatně ke Španělsku neodmyslitelně patří.