Olympiáda ČJ

V pondělí 27. listopadu proběhlo v aule našeho gymnázia školní kolo Olympiády v jazyce českém.

Letošního 50. ročníku se zúčastnilo 46 studentů. V první kategorii, do které se řadí studenti tercie a kvarty, si nejlépe se zapeklitými úlohami poradili Klára Horká z kvarty (43 bodů) a Martin Trnka z tercie (38 bodů), oba jmenovaní postupují do okresního kola. Gratulujeme!

Ve starší kategorii studentů 1. – 4. ročníků byla konkurence obrovská. Po vyhodnocení mluvnické a slohové části nastala kuriózní situace, 5 zúčastněných obdrželo stejný počet bodů! Členové komise jazyka českého se shodli na tom, že výkony všech pěti studentů byly totožné a vybrat pouze 2 postupující by bylo velmi bolestivé.

Netrpělivě jsme tedy očekávali vyjádření pořadatelů okresního kola a jsme moc rádi, že můžeme pogratulovat Veronice Krškové (4. A), Aničce Hostičkové (4. A), Radimu Švecovi (3. B), Radimu Šebestovi (8. P) a Jiřímu Poduškovi (6. P) k postupu do okresního kola, které se uskuteční koncem ledna 2024. Držíme palce!

za předmětovou komisi JČ Jana Lukšová