Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Ve dnech 3. - 4. dubna proběhla na naší škole okresní kola Olympiády v českém jazyce.

V první kategorii (8. - 9. třídy ZŠ a odpovídající stupeň víceletých gymnázií) nás zastupovaly studentky kvarty - Ludmila Zíková a Markéta Soukupová. Obě děvčata mezi 29 soutěžícími uspěla velice dobře, Ludmila Zíková se umístila na 6. místě, Markéta Soukupová obsadila 3. místo a postupuje do krajského kola.

Ani ve druhé kategorii naše želízka v ohni nezklamala. V konkurenci 11 studentů středních škol získala krásné 4. místo Anna Hostičková (3. A), Veronika Kršková (3. A) skončila na 3. místě a Anděla Kožiaková (7. P) s plným počtem bodů vybojovala 1. místo, Andělka a Veronika postoupily do krajského kola, které proběhne koncem dubna on-line formou.

Všem úspěšným řešitelkám gratulujeme a postupujícím držíme palce v regionálním kole.