Druháci z lycea zpříjemňovali dopoledne pelhřimovským seniorům

Studenti druhého ročníku ekonomického lycea se zaměřením na sociální činnost zpříjemňovali v minulém týdnu společnost pelhřimovským seniorům.

V úterý 13. června pomáhali studenti v Domově pro seniory Pelhřimov organizovat olympiádu pro tamní klienty. Ti obcházeli jednotlivá stanoviště a za pomoci našich studentů např. doplňovali známé české písničky nebo pořekadla, sráželi kuželky, třídili předměty podle tvarů a barev nebo spojovali barevné domino.

Ve středu 14. června studenti pomáhali s organizací další seniorské olympiády, tentokrát se ale jednalo o akci pelhřimovské Hodiny H, která zastřešuje projekt SeniorPoint. Šestičlenné týmy seniorů v Městských sadech soutěžili např. ve slalomu, házení šipek, přenášení míčku na čajové lžičce nebo stavění pyramidy z kelímků.

Naši studenti si obě dopoledne strávená se seniory moc užili. Děkujeme Domovu pro seniory Pelhřimov a Hodině H, že jsme se mohli zapojit a vykouzlit tak úsměvy na spoustě tvářích.