Nacházíte se:

19. ročník soutěže EKONOMICKÝ TÝM na OA

Rozvoj ekonomické gramotnosti

Ve středu 21. června 2023 se na obchodní akademii uskutečnil již 19. ročník krajského kola soutěže EKONOMICKÝ TÝM. Do Pelhřimova přijely 3 tříčlenné týmy z Havlíčkova Brodu, 2 týmy z Třebíče a 2 týmy z Jihlavy. Naši školu reprezentovaly 3 týmy. Po slavnostním zahájení se rozběhla vlastní soutěž, která se skládá ze dvou samostatných částí - náročného písemného vědomostního testu a ústní prezentace daného tématu.

Vědomostní test tvoří 75 otázek a žáci v něm musí prokázat svoje znalosti z oblasti ekonomiky, účetnictví, práva a informačních technologii. Test obsahuje jak otázky teoretické, tak také řadu praktických ekonomických a účetních výpočtů.

Na přípravu prezentace na téma „Mediální gramotnost naší populace.“ měly týmy 30 minut. Při následném předvedení vlastní prezentace se jednotlivá družstva snažila zaujmout odbornou porotu nejen svými odbornými znalostmi, ale i originálním pojetím dané problematiky. Do odborné komise zasedli zástupci jednotlivých škol - ředitel Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod Mgr. Jiří Forman, zástupkyně ředitele Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč Ing. Jitka Špačková, Ing. Hana Langmajerová za OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava. Naši školu zastupoval bývalý ředitel Ing. Radoslav Kučera.

Do celostátního kola soutěže Ekonomický tým postupuje vítězné družstvo ve složení Silvie Findová, Veronika Kučerová, Terezie Málková z Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod.

Gratulujeme!

Soubory ke stažení: