Nacházíte se:

Termíny přijímacího řízení 2020

Podívejte se na důležité termíny přijímacího řízení v letošním školním roce (19/20) pro školní rok 2020/2021.

Vážení uchazeči a milí rodiče,

Ministr školství vyhlásil nové termíny jednotných testů z ČJ a M:

  • Pro obory čtyřleté gymnázium, ekonomické lyceum a obchodní akademie budou testy v pondělí 8. 6. 2020
  • Pro obor osmileté gymnázium budou testy v úterý 9. 6. 2020
  • Náhradní termín je pro všechny obory v úterý 23. 6. 2020 od 8:30 (pro uchazeče, kteří se ze zdravotních či jiných důvodů nemohli zúčastnit řádného termínu a řádně se omluvili).

Oproti běžnému průběhu dochází k prodloužení času trvání jednotné přijímací zkoušky. Test z českého jazyka a literatury trvá 70 minut (o 10 minut delší, než je běžný čas). Test z matematiky trvá 85 minut (o 15 minut delší, než je běžný čas).

Časové schéma je pro všechny obory stejné. Nejdříve je v 8:30 test z matematiky a v 10:55 následuje test z českého jazyka.

Uchazeči budou mít pouze jeden pokus na test z ČJ i M. Takže na testy se dostaví pouze do školy (na obor) napsané na prvním místě přihlášky. Ale pozor výsledky vašich testů obdrží obě školy a přijati můžete být na obě školy, na tom se nic nemění.

Na naší škole se nekoná žádná další školní přijímací zkouška, takže po absolvování jednotných testů z ČJ a M už budete jenom čekat na výsledné rozhodnutí. Výsledky přijímacího řízení zveřejníme (na webu školy a u hlavního vstupu) nejpozději v pondělí 15.6. (respektive v úterý 16.6. pro osmileté gymnázium)

Všem uchazečům zašlu nejpozději do 22. 5. 2020 podrobné informace o přijímacím řízení – mailem i v listinné formě.

Je samozřejmostí, že na naší škole budou v průběhu jednotných přijímacích testů zajištěny hygienické a bezpečnostní podmínky v souladu s doporučeními MŠMT (podobné jako jsou na základních školách při současné přípravě žáků 9. tříd).

Věřím, že tuto mimořádnou situaci spolu zvládneme. Chtěl bych Vám vyjádřit podporu – rodičům i vašim dětem. A v případě jakýchkoliv nejasností nebo otázek mě neváhejte kdykoliv kontaktovat na e-mailu petrak@gyoa.cz nebo telefonicky (mob. 774 691 018, pevná linka 565 301 941)

Aleš Petrák, ředitel školy