Žáci OA komunikovali se zahraničními mluvčími

OA navštívili dobrovolníci z Německa, Francie a Itálie.

Dne 29.11. navštívila Obchodní akademii šestičlenná skupina dobrovolníků z Německa, Francie a Itálie. Dobrovolníci v hodinách anglického jazyka a konverzace v anglickém jazyce po úvodních aktivizačních hrách, které pomohly navodit uvolněnou přátelskou atmosféru, seznamovali studenty naší školy se zásadami, principy a smyslem dobrovolnické práce a podělili se s nimi o vlastní zkušenosti získané v této oblasti. Velmi ochotně zodpovídali všechny otázky týkající se nejen dobrovolnických činností, ale i kulturních odlišností a zvláštností jejich zemí.

Studentům se tímto způsobem naskytla vzácná příležitost nejen se dozvědět o dobrovolnických aktivitách, ale rovněž i setkat se a komunikovat se zahraničními mluvčími, a slyšet tak v praxi angličtinu s různými cizími přízvuky.

PhDr. Zdenka Machačová
vyučující ANJ, KAJ