Za poznáním Vídně

Dne 30. listopadu jsme se jakožto studenti německého jazyka spolu s našimi kolegy z druhých ročníků zúčastnili zájezdu do Vídně.

Již před pátou hodinou ranní byla před hlavním vchodem gymnázia skupinka studentů a učitelů. V pět hodin doběhla k autobusu poslední studentka a mohli jsme vyjet. I přes husté sněžení a nepříznivé podmínky pan řidič cestu bravurně zvládl a po chvíli cesty jsme mohli udělat první zastávku v Hatích. Po krátkém pobytu mimo autobus jsme se opět vrátili na cestu. Kolem deváté hodiny jsme dorazili do Vídně.

Skrz okénko jsme viděli centrum města, řeku Vídeňku a paní průvodkyně zahájila výklad. Přijeli jsme k zámku Schönbrunn a započali naši „ Imperial tour “, která nás seznámila s interiérem zámku a životem císaře Josefa. Poté jsme absolvovali procházku v zahradě.

Naší další zastávkou byl Hundertwasserhaus. Prohlédli jsme si tuto architektonicky zajímavou památku a její okolí a vydali jsme se dál.

Budovu parlamentu jsme si prohlédli pouze zvenku a pokračovali jsme k vánočním trhům před vídeňskou radnicí. Na trzích si můžete koupit tradiční punč nebo svařené víno do originálních hrnečků. Dále můžete ochutnat místní preclík, klobásy a spoustu dalších pokrmů.

Po návštěvě trhů jsme se vydali směrem k Hofburgu a po cestě jsme se zastavili u majestátního Stephansdomu. V Hofburgu jsme navštívili klenotnici, ve které byly předměty obrovské, až nevyčíslitelné hodnoty, spousta lesku a také hlídačů.

V další památce, přírodovědném muzeu, jsme měli možnost načerpat nové informace. Po naučné stránce přišla opět ta občerstvovací a taky poslední trh. Když skončil náš drobný nákup potravin a suvenýrů pro rodiny, vydali jsme se domů.

Výlet do Vídně byl hezký a poučný a těšíme se na další zájezdy.

V.Tomšů, kvinta