Za památkami Vídně v adventním čase

Studenti gymnázia navštívili předvánoční Vídeň.

V pondělí 26.listopadu 2018 čtyřicet dva studentů ze druhého ročníku a kvinty našeho gymnázia nasedlo v šest hodin ráno do autobusu a ten vyrazil směr Vídeň. Po 3,5hodinové cestě jsme dojeli do cíle.

Naše první kroky vedly do zámku Schönbrunn, dříve letního sídla Habsburků. Měli jsme zde možnost prohlédnout si například soukromé komnaty císařovny Sisi.

Naší druhou zastávkou bylo dílo postavené architektem Friedensreichem Hundertwasserem, populární Hundertwasserův dům. V domě se nachází byty, jež jsou z ulice odlišené barevnými omítkami. Jelikož tvůrce této stavby nebyl zastáncem rovných linií, má celý dům specifický tvar.

Dále jsme navštívili Přírodovědné muzeum. Každý si zde našel to, co ho zajímá, ať už to byly ojedinělé ukázky hornin nebo pravěcí dinosauři.

Prohlédli jsme si také Klenotnici s korunovačními klenoty nebo nádherně osvícený Stephansdom.

Posledním bodem programu byl hlavní vánoční trh před radnicí, kde jsme si mohli koupit například Kinderpunsch ve stylových červených hrníčcích ve tvaru boty.

Jediný nepřítel, který nás celý den provázel, byl mírný déšť.

Za všechny účastníky našeho zájezdu mohu napsat, že se moc těšíme na další výlet.

Tereza Kostková, 2.B