Za krásami historické Prahy

Studenti 2. ročníku OA objevovali pamětihodnosti Prahy.

Je úterý 14. května deset hodin dopoledne, když autobus zastavuje kousek nad Pražským hradem. Navzdory předpovědi svítí slunce a ani zima není příliš velká, a tak se studenti 2. ročníku obchodní akademie můžou vydat na cestu starou Prahou za různými pamětihodnostmi. Vybaveni pracovním listem objevují tu s větším, tu s menším zájmem Strahovský klášter, Černínský palác i naproti stojící Loretu, která je vítá líbeznou zvonkohrou.

A potom už v protisměru po Královské cestě od Hradu kolem domu U Dvou slunců na Malostranské náměstí. Tady je čeká zastávka v současnosti aneb exkurze do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Po ní se Mosteckou ulicí a přes Karlův most dostávají na Staré Město. Procházka po staré Praze končí u Prašné brány, kde kdysi stával Královský dvůr, odkud vyjížděly korunovační průvody českých králů.