Vynikající úspěch studentek 4. A obchodní akademie

3. místo v celostátní soutěži v účetnictví MÁ DÁTI DAL.

Ve dnech 28. a 29. 1. 2019 se studentky 4. A Gabriela Benáková a Eva Straková zúčastnily 13. ročníku celostátní soutěže MÁ DÁTI DAL, kterou pořádá Soukromá vysoká škola ekonomická ve Znojmě.
Z celkového počtu 98 soutěžících se na vynikajícím 12. místě umístila Gabriela Benáková a na skvělém 19. místě Eva Straková. Díky umístění obou soutěžících v TOP 20 jsme jako škola vybojovali nádherné 3. místo z celkového počtu 46 soutěžících škol.
Soutěž byla organizována, stejně jako v minulých ročnících, ve dvou soutěžních dnech. První den se uskutečnila tzv. „certifikovaná část“, kdy studenti účtovali příklady z jednotlivých oblastí a celkem mohli získat 100 bodů. Tato část trvala 4 hodiny. Studenti, kteří získali 60 a více bodů, obdrží od SVŠE Znojmo osvědčení o úspěšném vykonání certifikační zkoušky z účetnictví. Druhý den soutěže čekal studenty elektronický test, který obsahoval 100 znalostních otázek (celkem mohli získat 50 bodů). Tato část trvala 90 minut.
Oběma soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a k vynikajícímu úspěchu blahopřejeme!