Vítězství Sáry a Báry na krajské Prezentiádě

8. dubna 2019 se ve Žďáru nad Sázavou konalo krajské kolo 10. ročníku Prezentiády, soutěže v prezentačních dovednostech.

Našim studentkám se dařilo. Vítězem se stal tým „Sára a Bára s Prezi“, ve složení Sara Szczyrbová a Barbora Míková (1. A), které prezentovaly téma „Život není fér“. Zvolily si náročnější cestu, protože práci netvořily v klasickém Powerpointu, ale v interaktivnějším prostředí Prezi. Tento fakt společně s neotřelým pojetím prezentace porotu oslovil. Ta posléze holky právem poslala jako zástupce Kraje Vysočina do „Grandfinále“, které se bude konat 25. - 26. 4. v Brně. Druhý tým z naší školy, ve složení Barbora Amchová a Zuzana Vacková (1. A), se stejným tématem skončil na pěkném 5. místě.

O své zážitky ze soutěže se s námi podělily její vítězky: „Do této soutěže jsme se přihlásily bez přílišných očekávání. Byla to pro nás hlavně výzva. Musely jsme překonat samy sebe, své obavy z neúspěchu, trému, atp. Když se však člověk rozhodne této soutěže zúčastnit, určitě nelituje. Přestože si neodnese postup do finále, odchází s cennou zkušeností a hlavně se spoustou rad, které dostane od poroty. Ta nehodnotí pouze grafické zpracování prezentace, ale také verbální a nonverbální projev. My jsme si celou soutěž velice užily. Strávily jsme dopoledne s lidmi, které spojovala jedna důležitá věc. Chtěli se podělit o své myšlenky, názory a nápady s ostatními a navzájem se inspirovat a podporovat v práci na sobě samém. Tento projekt nám otevřel nové obzory. Zjistily jsme, že pro nás nemožné věci se začnou dít teprve tehdy, když opustíme svou komfortní zónu.“

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a vítězkám přejeme hodně štěstí v „Grandfinále“!