Studentky OA zazářily

3. místo na celostátní soutěži "MÁ DÁTI - DAL"

Vynikajícího úspěchu dosáhly studentky 4. B obchodní akademie na celostátní soutěži v účetnictví "MÁ DÁTI - DAL", jejíž 13. ročník uspořádala SVŠE ve Znojmě. Tým ve složení Simona Hanzálková a Kateřina Příhodobá se umístil na nádherném 3. místě, celkem soutěžilo 39 škol.

V jednotlivcích se obě studentky umístily v TOP 20, Simona Hanzálková na krásném 7. místě a Kateřina Příhodová na 17. místě.

První den soutěže se uskutečnila tzv. „certifikovaná část“, kdy studenti účtovali příklady z jednotlivých oblastí. Tato část trvala 4 hodiny. Studenti, kteří získali 60 a více bodů obdrží od SVŠE Znojmo certifikát.

Druhý den soutěže čekal studenty elektronický test, který obsahoval 100 znalostních otázek. Tato část trvala 90 minut.