Studentky 4A obchodní akademie zazářily.

Vynikající 2. místo Kateřiny Kubů a 20. místo Zuzany Cáhové v celostátní soutěži MD D.

Ve dnech 22. a 23. 3. 2022 se studentky 4. A Kateřina Kubů a Zuzana Cáhová zúčastnily 15. ročníku celostátní soutěže MÁ DÁTI DAL ve Znojmě.

Celostátnímu kolu předcházelo semifinálové on-line kolo, kterého se zúčastnilo celkem 212 studentů z celé ČR. Do finálového kola postoupilo celkem 100 nejlepších studentů.

V celostátním kole se pak na vynikajícím 2. místě umístila Kateřina Kubů a na skvělém 20. místě Zuzana Cáhová. Díky umístění obou soutěžících v TOP 20 se studentky umístily v soutěži škol na nádherném 4. místě.

Kateřina Kubů jako první v celé historii soutěže získala z "certifikované části" plný počet 100 bodů.

Soutěž byla organizována, stejně jako v minulých ročnících, ve dvou soutěžních dnech. První den se uskutečnila tzv. „certifikovaná část“, kdy studenti účtovali příklady z jednotlivých oblastí a celkem mohli získat 100 bodů. Tato část trvala 4 hodiny. Studenti, kteří získali 60 a více bodů, obdrží osvědčení o úspěšném vykonání certifikační zkoušky z účetnictví. Druhý den soutěže čekal studenty elektronický test, který obsahoval 100 znalostních otázek (celkem mohli získat 50 bodů). Tato část trvala 90 minut.

Oběma soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a k vynikajícímu úspěchu blahopřejeme!