Studenti 2. ročníku OA se vydali za kulturou

Návštěva Horáckého divadla.

Ve středu 9. října se studenti 2. ročníku OA vydali za kulturou. Na malé scéně Horáckého divadla zhlédli 1. reprízu představení Utrpení mladého Werthera, které je dramatizací jednoho z nejslavnějších děl světové literatury, milostného románu od J. W. Goetha.

Uvedení této hry je součástí otevírání malé scény (nejen) studentům a mladému publiku, kterému chce netradiční a moderní formou představit velká světová díla.

Jak se to tvůrcům povedlo podle našich studentů? Zde je několik jejich ohlasů:

„Bylo to fajn, ale raději mám komedie. Působilo to na mě trochu depresivně.“

„Hra se mi moc líbila, i když to bylo smutné. Herci se úžasně vžili do role. Nelíbilo se mi ale, že herců bylo jen pět a hráli více rolí. A bylo mi líto, že facky schytával jen jeden herec.“

„Představení bylo ztvárněno hezky. Byly tam úseky, které jsem nečekala a překvapily mě - například ten výstřel.“

„Příběh nebyl špatný, ale zmodernizování se mi moc nelíbilo. A židle byly dost nepohodlné. :)“

„Líbilo se mi, že byl příběh převedený do dnešní doby (oblečení).“

„Malá scena byla skvělá, protože jsme k hercům byli blízko. Hra se mi líbila, myslím, že bych na ni šla znovu. Po představení jsem měla zvláštní pocit, stále mě něco nutilo o hře přemýšlet.“

„V určitých chvílích to bylo nudné (jak tam četli knížky). A jezdila bych na představení, ze kterých se maturuje!"

„Mně osobně se to moc líbilo - fakt skvělý! I to, že tam nebylo moc lidí, bylo super. Líbilo se mi, jak dokázali pomocí světla a spreje vyjádřit pocity. Mám rád horory, takže konec byl luxusní. Jak nám říkali, že se do toho musíme vžít, tak to se mi asi povedlo, což mělo za následek ještě lepší atmosféru. Já bych to hodnotil na 1."

Poděkování patří všem hercům a v neposlední řadě i Jaroslavu Čermákovi, dramaturgovi Horáckého divadla, který si pro studenty připravil krátký úvod k tomuto představení a seznámil je nejen s okolnostmi vzniku Goethova románu, ale i se záměry a představami, s nimiž tvůrci přistupovali k oživení tohoto příběhu na jevišti Horáckého divadla po více než sedmdesáti letech.