Sociální a pedagogická práce v praxi studentů ekonomického lycea

Co jsme všechno stihli.

I když poslední doba kvůli „covidu“ nepřála praxím či jiným aktivitám našich studentů, tak jsme za posledních pár měsíců přeci jen něco stihli:

• Připravili jsme vlastní materiály na trénování paměti pro „holky“ seniorky z Hodiny H.
  • Vyzkoušeli jsme díky workshopu a praktickým aktivitám pani Schauerové využití kompenzačních pomůcek na vlastní kůži. A věřte, že to není opravdu jednoduché se pohybovat se slepeckou holí či jezdit na vozíku.
  • Seznámili se s prostředím a dětmi ze Základní školy speciální, kde jsme měli možnost zúčastnit se i výuky. Ať už to byly děti s mentálním postižením, autismem či nějakým zdravotním postižením, byly nesmírně přátelské.
  • Díky Míše Chábové jsme na vlastní kůži zažili, co je to canisterapie aneb kde všude může pes pomáhat a léčit.
  • Dozvěděli jsme se od sociálních pracovnic Městského úřadu Pelhřimov, které mají na starosti sociálně právní agendu dětí, spoustu zajímavých informací a příběhů. Bohužel ne vždy každé dítě má to štěstí, že žije ve funkční rodině.