Septimáni na netradiční hodině zeměpisu

Ve čtvrtek 11. listopadu 2021 měli studenti septimy možnost zažít netradiční trojhodinovku zeměpisu.

Téma „Regiony Evropy“ s nimi interaktivní metodou probírala čtveřice zahraničních dobrovolníků, kteří jsou na 10 měsíců na Evropské dobrovolné službě a na stáži v pelhřimovském občanském sdružení Hodina H, kam studenty pozvali v době, kdy ve škole nešel proud.

Álvaro ze Španělska, Clement z Francie, Teon ze Severní Makedonie a Maria z Islandu připravily workshopy, ve kterých netradiční formou přiblížily reálie svých mateřských zemí. Během aktivně stráveného dopoledne si studenti vyzkoušeli, jak využít cizí jazyk v praxi. Stihli se seznámit i s tím, jak se stát dobrovolníkem v zahraničí a od Ivy Maciá se dozvěděli informace o aktuálních možnostech zahraničních aktivit pro evropskou mládež v rámci programu Erasmus+ a o projektech zahraničního dobrovolnictví Evropského sboru solidarity (European Solidarity Corps).

Děkujeme o. s. Hodina H za zprostředkování této zajímavé aktivity.