Poznávací zájezd do Velké Británie a Irska

Muzeum slavných Beatles bylo tou nejlepší tečkou za krásným zájezdem plným nezapomenutelných zážitků.

Na začátku letošního školního roku skupina studentů a jejich pedagogický dozor zamířili místo do školních lavic za poznáním – tentokrát do Velké Británie a Irska.

Po cestě přes Německo a celou Francii nás čekal nocleh poblíž Calais. Druhý den jsme již trajektem přes kanál La Manche dorazili do Velké Británie, konkrétně do Brightonu, krásného lázeňského přímořského města, kde jsme navštívili nejstarší akvárium na světě Sea Life. Večer nás čekal další trajekt, tentokráte již do Irska. První zastávkou byl Dublin s jeho starobylou universitou Trinity College a samozřejmě slavným pivovarem Guiness. Na dvě noci nás poté ubytovaly dublinské rodiny, které byly velmi pohostinné a příjemné.

Další dva dny jsme opustili Dublin a vydali se do malebné oblasti Wicklow Mountains, oblasti opředené tajemstvím a kouzlem prastarých klášterů. Navštívili jsme také nejvyšší vodopád Powerscourt Waterfall. Další den nás pak čekala mytická oblast Tara s jejími pohřebišti.

Večer jsme přejeli do Belfastu a další den nás čekalo severní pobřeží Atlantiku, údajně nejkrásnější pobřežní cesta na světě. Prošli jsme se po Obrově chodníku a vyzkoušeli svou odvahu na provazovém mostu 25 m nad mořskou hladinou. Milovníci seriálu Hry o trůny ocenili návštěvu aleje Dark Hedges a jeskyní Caves of Cushendum, které právě tento seriál proslavil.

Příští den jsme strávili v Belfastu. Největší zážitek jsme měli z muzea Titaniku, který byl právě zde postaven a spuštěn na vodu.

Večer nás čekal celonoční přejezd trajektem do Liverpoolu, který byl poslední zastávkou naší cesty. A co jiného navštívit v Liverpoolu než muzeum slavných Beatles, které bylo tou nejlepší tečkou za krásným zájezdem plným nezapomenutelných zážitků.