Okresní kolo soutěže O češtině trochu jinak

Čtyři studenti uspěli v okresním kole olympiády z češtiny.

Po velmi silně obsazeném školním kole olympiády, jehož se účastnilo téměř 50 studentů vyššího i nižšího gymnázia, se na konci ledna čtyři postupující studenti zúčastnili okresního kola. Všichni prokázali výborné znalosti v jazykové části a vynalézavost i cit v části slohové. V nižší kategorii se z celkových 36 účastníků se na krásném 5. místě umístila Alžběta Kupcová a na pěkném 13. místě Radim Šebesta. Ve starší kategorii naše studentky celou olympiádu ovládly: Anna Smrčková obsadila první místo a Lucie Čechová druhou příčku. Trojici vítězek doplňuje ještě Taťána Hájková z obchodní akademie.

Všem soutěžícím děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a postupujícím přejeme mnoho zdaru v kole krajském, které se uskuteční v dubnu ve Žďáru nad Sázavou.