Tak zase příště, krásné Katalánsko!

Poznávací zájezd do Katalánska 4.-10.9.2017

Začátkem září odjela skupina 46 studentů Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov spolu se třemi učitelkami na poznávací zájezd do Katalánska. Cesta vedla přes Rakousko, Itálii, Francii a Monako, kde byla naše první zastávka. Navštívili jsme Monte Carlo s jeho kasíny, Oceánografické muzeum, Knížecí palác a katedrálu s hrobem slavné manželky monackého knížete Grace Kellyové. Nechyběla ani prohlídka slavného okruhu Formule 1. Další den jsme již přejeli do Španělska – do provincie Katalánsko. První zastávkou bylo městečko Figueres – rodiště malíře Salvadora Dalího, kde nás uchvátilo jeho muzeum s mnoha obrazy a uměleckými díly. Následovala prohlídka malebného městečka Cadaqués , kam se v minulosti sjížděli malíři a umělci pro jeho kouzelnou atmosféru. Na další tři noci jsme se ubytovali v kempu v městečku Calella, které leží přímo u moře. Možnosti koupání, která se zde nabízela, mnozí často a rádi využívali.

Jedním z nezapomenutelných zážitků byla návštěva poutního místa a kláštera v horách Montserratu, kde jsme se kochali nádhernými vyhlídkami i zpěvem malých chlapců z vyhlášené klášterní školy.

Hlavní město Katalánska Barcelona bylo vrcholem našeho programu. Zejména pak návštěva památek Antonia Gaudího – monumentální katedrály Sagrada Familia a parku Guell. Večer jsme navštívili nádherně barevné představení hrající fontány. Druhou část prohlídky Barcelony tvořila návštěva gotické čtvrti se starobylou katedrálou a proslulá třída Las Ramblas s nesčetnými stánky, restauracemi, živými sochami a čilým ruchem.

Na své si přišla i skupinka milovníků fotbalu a zejména místního klubu FC Barcelona, jehož domovský stadion Camp Nou mohli navštívit a vidět na vlastní oči.

Závěr našeho pobytu patřil vyjížďce po moři do městečka Tossa de Mar. I když nám počasí ten den moc nepřálo, což se projevilo velkými vlnami a značným houpáním lodi, byl to jistě nezapomenutelný zážitek.

Celý program zájezdu byl velmi pestrý a vnímavému pozorovateli nabídl mnoho zážitků. Velkou zásluhu na tom měla velmi dobrá průvodkyně a skvělí páni řidiči. Tak zase příště, krásné Katalánsko! Hasta la vista!