Netradiční hodina zeměpisu

V pátek 25. května 2018 měli studenti sekundy možnost zažít netradiční dvouhodinovku zeměpisu.

Téma „Regiony Evropy“ s nimi interaktivní metodou probíralo pět zahraničních dobrovolníků, kteří jsou na 10 měsíců na Evropské dobrovolné službě v pelhřimovském občanském sdružení Hodina H, kam studenty pozvali.

Fabian a Forough z Německa, José ze Španělska, Yulia z Ukrajiny a Miklós z Maďarska připravili workshopy, ve kterých netradiční formou přiblížili reálie svých mateřských zemí. Během aktivně strávené hodiny si studenti vyzkoušeli, jak využít cizí jazyk v praxi. Stihli se seznámit i s tím, jak se stát dobrovolníkem v zahraničí a dozvěděli se informace o možnostech zahraničních aktivit pro mládež v rámci programu Erasmus+.

Děkujeme o. s. Hodina H za zprostředkování této zajímavé aktivity.