Nacházíte se:

Naše účast v mezinárodní fyzikální soutěži

Ve středu 29. listopadu ve večerních hodinách proběhla mezinárodní fyzikální soutěž družstev ON LINE FYZIKLÁNÍ, kterou pořádá MFF UK Praha.

Úkolem každého družstva je během tří hodin postupně řešit fyzikální úlohy a výsledky podle zadaného formátu průběžně vkládat do počítače. Soutěž začíná zobrazením skupiny úloh, za vyřešenou úlohu okamžitě naskakují body a objeví se nová úloha, v případě neúspěchu je možné vložit nový výsledek, ale s menším bodovým ziskem. Celá pravidla jsou však složitější, což vyžaduje vzájemnou spolupráci členů družstva. Zobrazují se průběžné výsledky, takže družstvo od začátku do konce vidí okamžité pořadí všech týmů s bodovým ziskem i statistiku řešení úloh (např. celkový počet správných a chybných odpovědí atd.). Průběh soutěže je tak dramatický a zajímavý i pro online připojeného diváka fanouška.

Naše družstvo ve složení Tomáš Čížek, Jáchym Lis, Josef Martínek, Martin Pinkas a Kryštof Veřtát obsadilo v kategorii B 10. místo ze 40 družstev České republiky a Slovenska.

Soutěž je mezinárodní nejen díky účastníkům slovenských škol, v kategorii zahraniční střední školy se objevují týmy z celého světa. V této kategorii soutěžilo 91 týmů, prvních pět míst obsadily týmy z Indie, Turecka, USA, USA a Velké Británie. Veškerá psaná komunikace včetně textů úloh probíhá souběžně v češtině a angličtině.