Logická olympiáda

Během října proběhlo základní kolo logické olympiády pořádané společností Menza ČR.

Každý student, který se do soutěže registroval, řešil ve zvoleném čase u počítače logický test.

V kategorii středních škol se zúčastnilo 10 studentů Gymnázia a v konkurenci 511 účastníků Kraje Vysočina 9 z nich obsadilo pozici v první polovině celkového pořadí. Jsou to David Tošer, Marek Bedřich, Ivana Kapounová (postoupili do krajského kola), Barbora Víková, Pavel Dvořák, Christina Zboroňová, Tereza Maděrová, Zlata Vratišovská, Tomáš Jírů.

V krajském kole, kam postoupilo 50 nejlepších, se naši studenti umístili takto:

• 7. Marek Bedřich
  • 28. David Tošer
  • 30. Ivana Kapounová

V kategorii II. stupně ZŠ a nižšího gymnázia se zúčastnilo 12 našich žáků a v konkurenci 1515 účastníků Kraje Vysočina 10 z nich obsadilo pozici v první polovině celkového pořadí. Jsou to Magdaléna Kožichová s postupem do krajského kola, Vojtěch Vacke, Heřman Hojgr, Vojtěch Machotka, Jan Machotka, Jáchym Holeček, Antonín Trnka, Anna Trnková, Štěpán Brychca, Dorothea Hojgrová.

V krajském kole, kam postoupilo 50 nejlepších žáků, vybojovala Magdaléna Kožichová 3. místo a postoupila do celostátního kola v Praze.

Blahopřejeme všem k dosaženým výsledkům a Magdě nadále fandíme.