Kvarta v Krakově

Studentky kvarty píší o svém výletu.

Poslední týden v květnu jsme se vydali na školní výlet do Polska, konkrétně do Krakova, kde jsme trávili veškerý náš čas. Naším vtipným doprovodem byli náš třídní pan profesor Daňhel a pan profesor Kratochvíl.

První den, hned po příjezdu, jsme se vydali poznat historické centrum Krakova, které zahrnovalo Královskou cestu, Tržní náměstí a naší poslední zastávkou tohoto dne byl Wawel, krásný, červený a velmi známý hrad.

Následující den nás čekala Kosciuskova mohyla a prohlídka zdejších muzeí. Naším odpoledním programem byl Barbakan, opevnění se sedmi věžmi.

V sobotu, tedy poslední den v Polsku, jsme měli tu možnost navštívit Schindlerovu továrnu, která byla velice zajímavá. Poté jsme viděli původní Židovskou čtvrť a na konec dne jsme byli v centru města.

A pak už nás čekala jen noční cesta zpět domů. Myslím, že tento výlet si všichni velmi užili a budeme na něj dlouho vzpomínat.

Štěpánka Růžičková a Terezie Medová, studentky z kvarty