Kvarta na Maltě

Ve dnech 13. až 17. února 2018 jsme měli jedinečnou příležitost zúčastnit se poznávacího zájezdu na Maltu.

Počet míst byl omezený, pouze 12 žáků z naší třídy mělo to štěstí toto nádherné místo navštívit. Průvodcem nám byl náš skvělý třídní učitel, který nám přiblížil historii Malty a ukázal nám velice zajímavá a krásná místa.

Jedním z těchto míst byl zcela jistě ostrov Gozo, jenž k Maltské republice patří. Na něm jsme mimo jiné navštívili zátoku Dwejra, pro kterou bylo ikonické Azurové okno - to se ale bohužel zřítilo do moře rok před naší návštěvou, tudíž jsme viděli „jen“ fascinující moře azurové barvy. Samozřejmě jsme nevynechali ani historií prodchnuté hlavní město Malty, Valletu, nebo neuvěřitelně zachovalé bývalé hlavní město Mdinu. A nemohlo chybět ani nejvyšší místo ostrova, Dingli Cliffs, které nás ohromilo dech beroucím výhledem.

Abych náš výlet shrnula, Malta je nejkrásnější destinací, již jsme dosud navštívili, a všichni odtud máme spoustu krásných vzpomínek a zážitků. A určitě můžu mluvit za všechny, když řeknu, že ani jeden z nás tam nebyl naposled. Ať už v rámci školy, nebo dovolené.

Simona Smejkalová, kvarta