Klavírní koncert Zuzany Richterové

Dne 2. března 2022 se v Kostele sv. Víta v Pelhřimově uskutečnil výchovný koncert pro studenty kvinty pelhřimovského gymnázia.

Byl zaměřen na průřez klavírní tvorbou napříč různými stylovými obdobími. Ke každému období se žáci dozvěděli typické znaky a měli možnost vyslechnout živé ukázky některých kusů, například Beethovenovy Patetické sonáty, Chopinových etud, Bachova Preludia a fugy D dur z jeho Dobře temperovaného klavíru, několika kusů z dílny Edvarda Griega, konkrétně jeho 66 Lyrických kusů pro klavír. Na závěr zazněl jako překvapení Let čmeláka N. Rimského Korsakova.

Z mého pohledu se koncert velice vydařil, já jsem si koncertování pro studenty velmi užila, doufám, že jsem je obohatila o nové vědomosti, cením si krásného přijetí magistry Ivy Babincové a také pozvání koncert uskutečnit. Budu se těšit na další setkání, ráda zase přijedu.
Zuzana Richterová, bývalá studentka GYOA Pelhřimov, aktuálně Konzervatoř České Budějovice (4. ročník)