Kam dál?

Studentská konference a debatní utkání

Přihlášky na trnka@gyoa.cz

Podrobná témata

Ke každému tématu jsou vždy dvě pozice (ano/ne, východ/západ…) Každá dvojice účastníků dostane za úkol hájit jednu názorovou pozici a čelit námitkám dvojice oponentů. Celá akce se odehraje začátkem dubna 2019. Do té doby si každá dvojice připraví nejprve zdroje a pak stručné znění argumentu (cca A4).

ČR východ x západ: Měla by se Česká republika politicky a ekonomicky orientovat spíše na východ, nebo na západ?

Brexit: Je Brexit pro Velkou Británii správné rozhodnutí?

EU a suverenita: Měly by mít v Evropě budoucnosti větší slovo suverénní státy, nebo EU?

Populismus: Je populismus nebezpečným fenoménem, nebo je to jen reprezentace toho, co lidé opravdu chtějí?

Globální problémy a ČR: Měli bychom se snažit více řešit problémy ve světě (životní prostředí, chudoba, lidská práva)? Nebo se starat hlavně o vlastní zemi a její prospěch?

Voliči Miloše Zemana: Jsou voliči Miloše Zemana hloupí? Nebo si vybírali toho, kdo bude dobře hájit jejich zájmy?

Migrace: Je migrační vlna z Afriky a Blízkého Východu nebezpečím pro Evropu? Proč?

Po sametu: Ekonomika ČR od roku 1989 většinou rostla a doháněla bohatství západních zemí. Když ale pomineme ekonomický růst: byl vývoj naší země v posledních třiceti letech vývojem správným směrem?

Dezinformace: Měl by stát bojovat s dezinformacemi? Měl by tu být úřad pro jejich vyvracení?

Euro: Je Euro správný projekt?