Nacházíte se:

Gymnázium v Dolomitech

Dne 15.3. 2019 jsme se v pozdních hodinách vypravili jedním autobusem směrem do Leisachu, kde jsme poté ubytovali v hotelu "Leisacherhof" na dalších 5 dní. Ubytování bylo znamenité, měli jsme zde zaplacenou...

Dne 15.3. 2019 jsme se v pozdních hodinách vypravili jedním autobusem směrem do Leisachu, kde jsme poté ubytovali v hotelu "Leisacherhof" na dalších 5 dní. Ubytování bylo znamenité, měli jsme zde zaplacenou polopenzi, takže o jídlo bylo postaráno. Dalším výrazným plusem hotelu byla blízkost k sjezdovkám, a to zhruba 5 minut jízdy autobusem. Jela s námi i posádka profesorů v zastoupení pana Havla, Dvořáka a Fišara, paní Dvořákové a Němcové.

Program tohoto zájezdu nebylo nic jiného než celodenní lyžování v lyžařském areálu Zettersfeld, který nabízel širokou škálu sjezdovek. Měli jsme skipas i na protější kopec Hochstein, ale kvůli nepřízni počasí (nedostatek sněhu) byl tento areál uzavřen.
Většina dnů byla slunných a to s sebou neslo i neblahé potíže s opalováním - spíše spalováním. Jeden den se ale zcela lišil a sněžilo tak vydatně, že nás ráno čekala na sjezdovkách čerstvá hustá sněhová pokrývka.

Po těchto náročných dnech jsme se vraceli na náš hotel tak unavení, že následoval pouze zasloužený odpočinek. Změnu přinesl pouze třetí den našeho pobytu, protože jsme hned po lyžování vyrazili do města Lienz vzdáleného ani ne 10 minut chůze s cílem dojít až ke zdejšímu hradu. Odměnou po tomto výletě byla zhruba hodina vymezená jen a pouze na nákupy.

Dle mého názoru byl tento zájezd výtečně zorganizován a v případě opakování podobné akce nebudu váhat a určitě pojedu znovu. V neposlední řadě bych chtěl jménem celé výpravy poděkovat panu řidiči za dopravu po celou dobu zájezdu a našemu profesorskému sboru za zaživný program, trpělivost a samozřejmě hodně zábavy. A jako poslední bych chtěl vyjádřit mé díky vedení školy za možnost a vůbec povolení zorganizovat tento výlet, za což jsem velice vděčný. Jak víte, cestování nemusí být u všech samozřejmost, ale díky našemu gymnáziu máme možnost prozkoumávat kraje i za hranicemi našeho státu.

Matěj Slavětínský, student kvinty