Gymnazisté se vydali za kouzlem Drážďan

Ve dnech 28.11. a 5.12. se studenti druhých a třetích ročníků pelhřimovského gymnázia vydali na poznávací zájezd do Drážďan.

Před návštěvou saské metropole si ještě udělali zajížďku k zámku Moritzburg, kde si připomněli známé scény z populární pohádky Tři oříšky pro Popelku. V centru Drážďan potom mohli obdivovat nejvýznamnější stavební památky včetně impozantního kostela Frauenkirche s pohnutou historií. V areálu Zwingeru si studenti prohlédli výběr z nejhodnotnějších obrazů galerie Alte Meister, stejně jako sbírky míšeňského, čínského a japonského porcelánu. V drážďanském zámku zavítali mimo jiné do nově zpřístupněných komnat Augusta Silného.

Závěr bohatého programu již patřil předvánoční atmosféře. Na několika místních trzích mohli studenti obdivovat kouzelnou výzdobu i ochutnat místní speciality.