Nacházíte se:

Grandfinále Prezentiády

Sara s Bárou opět zazářily – 4. místo na česko-slovenském Grandfinále Prezentiády 2019.

Jubilejního 10. ročníku soutěže Prezentiáda se zúčastnilo celkem 276 týmů ze 177 škol. 16 vítězných středoškolských týmů z krajských kol se 25. a 26. dubna sešlo na půdě Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Ve čtvrtek soutěžící deset hodin intenzivně pracovali na svých finálových prezentacích na téma „Život pro followera“ nebo „Zakázané pokušení“. Naše „Sara a Bára s PREZI“ (Sara Szczyrbová a Barbora Míková z 1. A) si vybraly téma „Zakázané pokušení“. V pátek dopoledne se uskutečnil finálový souboj, ve kterém týmy předvedly své pěti až šesti minutové kreativní prezentace. Jednotlivé živé přednesy doplňovala předtočená krátká videa soutěžících na téma „Cesta okolo světa“. Náš tým video pojal originálním způsobem. O Velikonocích se děvčata vydala do Třeboně a natáčela své video okolo rybníka Svět. V samotném prezentování byly Sara s Bárou rovněž originální a v těžké konkurenci se svými prezentačními a komunikačními dovednostmi obstály. Zaslouženě za svůj výkon získaly 4. místo, což je historicky nejlepší úspěch pro zástupce Kraje Vysočina v této soutěži. Lépe v tomto ročníku dopadly tyto „ostřílené“ týmy: maturanti „Past-meistři“ z Gymnázia Budějovická v Praze (3. místo), klučičí duo „MEKO“ z Obchodné akadémie z Trnavy (2. místo) a loňský stříbrný „#TEAM“ z Gymnázia a střední odborné školy Chodov (1. místo).

O své zážitky z Grandfinále se s námi Sara a Bára opět podělily: „Celý tento projekt pro nás byl jedno velké dobrodružství. Už jenom to, že jsme se dostaly do Grandfinále, pro nás bylo neuvěřitelné. Vůbec jsme nevěděly, co očekávat… Byly jsme ale příjemně překvapeny. Organizátoři se nám snažili 100% vyjít vstříc a byli velice milí. Všem bychom doporučily tuto zkušenost. Nejen že se naučíte mnohem lépe vystupovat před lidmi, tvořit prezentaci, atd., ale také se naučíte přijímat kritiku. A to je v dnešním světě také potřeba, protože naše životy, ať chceme či nechceme, jsou mnohem veřejnější, než tomu bylo před 50ti lety. Jsme velice vděčné za tuto zkušenost, protože nás neuvěřitelně posunula dopředu.“

Holkám k úspěchu blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy i Kraje Vysočina!

P. S.: Pokud by někteří čtenáři chtěli vidět naživo přednes grandfinálové i vítězné krajské prezentace, rádi bychom Vás pozvali na jejich „derniérové představení“, které se uskuteční v pátek 3. května od 9:00 v aule gymnázia.