Fyzikální olympiáda

Fyzikální olympiáda na gymnáziu úspěšně pokračuje i letos.

V krajském kole kategorie A určenématuritním ročníkům zaznamenali cenný úspěch tři naši studenti. Čerstvý nositel Ceny města Pelhřimova a loňský krajský vítěz kategorie B Viktor Rosman obsadil 2. místo, Tomáš Čížek 4. místo a Josef Martínek 6.místo z 11 studentů Kraje Vysočina, kteří se do krajského kola probojovali. Viktor Rosman a Tomáš Čížek si svým bodovým ziskem navíc zajistili účast v celostátním kole, které se bude konat na přelomu února a března v Jablonci nad Nisou. Pro Viktora to bude třetí účast v celostátním finále, neboť již v nižších ročnících úspěšně v krajských kolech s maturanty soutěžil.
Gratulujeme všem třem k dosaženým výsledkům a dále přejeme Viktorovi a Tomášovi, aby si celostátní kolo s řadou zajímavých doprovodných akcí užili a ve vlastní soutěži co nejlépe uspěli.