Fyzikální olympiáda 2020/21

Letos, v době covidové, se soutěžilo ve všech kategoriích distančně.

Ve středoškolských kategoriích A, B, C, D splnilo podmínky postupu do krajského kola celkem 12 studentů, z nichž většina dosáhla významných úspěchů.

Již v lednu v kategorii A obsadil Petr Laštovička 3. místo a Tomáš Jaroš 4. místo. Jde o nejvyšší kategorii, v níž na krajské kolo navazuje kolo celostátní – našim studentům se však dále postoupit již nepodařilo.

Krajské kolo ve zbývajících kategoriích proběhlo v dubnu. V kategorii B obsadil Tomáš Jaroš 2. místo, Duy Le 3. místo a Pavel Dvořák 8. místo.

Kategorii D naši studenti téměř ovládli, neboť Veronika Hlomová zvítězila, Magdaléna Kožichová byla třetí, Jakub Koutenský čtvrtý a Eva Haikerová šestá.

V dubnu též proběhlo okresní kolo základních škol a nižších gymnázií. V kategorii F (8. ročník ZŠ, pro nás tercie) obsadil Jiří Poduška 1. místo a Martin Forejt 2. místo.

Blahopřejeme.