Nacházíte se:

Finále 13. ročníku soutěže S Vysočinou do Evropy

Elišce a Matějovi děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Ve středu 6. dubna se na Krajském úřadě Kraje Vysočina v Jihlavě konalo krajské a zároveň finální kolo již 13. ročníku soutěže S Vysočinou do Evropy. Naši školu reprezentovali Eliška Coufalová z 1. L za obchodní akademii a Matěj Rejzek z 2. B za gymnázium, kteří v březnu vyhráli školní kolo soutěže, v němž museli pokořit poměrně náročný kvízový test o Kraji Vysočina, ten byl navíc celý v anglickém jazyce.

Krajského kola se zúčastnila vždy ta nejlepší dvojice studentů z celkem 19 zapojených středních škol Kraje Vysočina. V první části krajského kola bylo úkolem studentů zvládnout další kvízový test o Kraji Vysočina, který byl opět v anglickém jazyce, jeho obtížnost ale tentokrát byla ještě znatelnější. Eliška s Matějem se umístili na výborném 5. místě a postoupili tak do druhé části krajského kola, jehož se směly zúčastnit jen ty nejúspěšnější soutěžní páry.

Ve druhé části krajského kola museli dvojice studentů v časovém limitu tří hodin vytvořit prezentaci na téma „tepna Vysočiny“, tu následně prezentovali v anglickém jazyce před čtyřčlennou porotou. Eliška s Matějem se se svou prezentací umístili na hezkém 4.-7. místě.

Elišce a Matějovi moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.