Energetická olympiáda

Uspěch studentů gymnázia v týmové soutěži.

V pátek 18. 10. 2019 se konalo základní kolo teprve II. ročníku soutěže tříčlenných družstev Energetická olympiáda, jejímž pořadatelem je Elektrotechnická fakulta ČVUT Praha. Soutěž probíhala online formou, kdy v časovém limitu tří hodin studenti řešili 26 testových otázek s nastolenými problémy z energetiky. Úkoly vyžadovaly znalosti či schopnosti vyhledání informací a jejich užití v rámci týmové spolupráce.

Mezi 428 družstvy z celé republiky soutěžily i 4 naše týmy. Elektronické vyhodnocení proběhlo okamžitě po skončení, výsledková listina našich studentů vypadá takto:

• 14. Petr Hrnčíř, Petr Laštovička, Martin Pinkas (všichni 3.A)
  • 46. Marek Bedřich, Jakub Malínek (oba oktáva), Jan Matouš (4.A)
  • 84. Pavel Dvořák (2.B), Filip Havelka, Duy Le (oba sexta)
  • 310. Lukáš Kaňka (2.A), Adam Kotrč (2.B), Matěj Slavětínský (sexta)

Celostátní finále se koná na půdě pořádající fakulty v Praze a postupuje do něj nejlepších 30 družstev, tedy včetně naší nejlepší trojice na 14. místě. Opakuje se tak naše finálová účast z loňského I. ročníku soutěže (Jáchym Lis, Anna Smrčková, Denis Vopálenský).

Díky všem za účast a za velmi úspěšnou reprezentaci školy.