E-twinningový projekt v kvintě

Žáci v kvintě spolupracují s dětmi v Ázerbájdžánu.

Od září 2018 skupina 10 studentů kvinty naší školy pracuje v rámci platformy E-Twinning na projektu s názvem „Ázerbájdžán českýma očima, Česko ázerbájdžánskýma očima“ společně se žáky z 10. střední školy v ázerbájdžánském městě Sheki.

Navzájem si prostřednictvím angličtiny vyměňují informace o geografii, dějinách, životě a kultuře druhé země, o lidových zvycích, svátcích, národních jídlech, systému vzdělávání, ale i rodném jazyce svých zahraničních kamarádů. Prezentace, fotografie i nahrávky sdílejí díky internetovým stránkám projektu, které jim rovněž umožňují vzájemnou elektronickou komunikaci. Vyvrcholením jednotlivých dílčích součástí projektu pak zpravidla bývá videokonference, při níž se díky aplikaci Skype studenti z obou škol mohou setkat a konverzovat v reálném čase aspoň skrze internet.

Ale kdoví, třeba jednou dojde i na skutečné setkání tváří v tvář s novými přáteli.