Cesta za sněhem

Po vánočních prázdninách jsme strávili týden lyžováním a běžkováním.

Vyrazili jsme, studenti 1.A, 1.B a kvinty, v hojném počtu do Krkonoš na lyžařský kurz. Cesta proběhla klidně, ale kdybychom věděli, co nás čeká, tak bychom raději z autobusu nevylézali. Před námi byl výstup do prudkého kopce dlouhého pět kilometrů. Když jsme šplhali k chatě Slovanka na Pecí pod Sněžkou, doufali jsme, že nás překvapí krásná horská krajina, místo toho se na nás snesl hustý oblak plný sněhu, obtěžující nás celou cestu. Ještě téhož odpoledne jsme se rozdělili do skupin, podle kterých jsme se střídali na běžky a sjezd. Celý týden byl plný sněhu a zábavy, počasí nám celkem přálo. Pouze jeden den nás zastihl déšť. Sjezdování jsme zpestřovali výlety na běžkách. Poslední den jsme se vydali na nejdelší výlet na běžkách na chatu Výrovku přes Liščí horu. Nahoru to celkem šlo, ale dolů to bylo něco. Nohy létaly vzduchem, my jsme se váleli po zemi, ale nevzdali jsme to a ve zdraví jsme se všichni vrátili na chatu.

Děkujeme všem, kteří s námi kurz absolvovali, za trpělivost a příjemně strávený týden.

Studenti 1.A