Cesta za poznáním regionu Centrální Švýcarsko

Nezapomenutelné zážitky žáků obchodní akademie.

Ve dnech 16.-21.09.2018 se uskutečnil kulturně-poznávací zájezd do Švýcarska, kterého se zúčastnilo celkem 42 žáků obchodní akademie. Program zájezdu byl hodně bohatý, k vidění bylo mnoho zajímavostí této kouzelné země.

První zastávka musela potěšit každého milovníka historie. Prošli jsme se historickým městem Konstanz (Kostnice) a navštívili Husův dům. Dalším cílem cesty byly Rýnské vodopády, jsou to největší a nejmohutnější vodopády v Evropě. Po prohlídce pozoruhodností města Bern následoval odjez do místa ubytování – horské vesničky Lauterbrunnen. Ubytováni jsme byli v příjemném horském hotýlku, ze kterého byly nádherné výhledy na štíty Bernských Alp a vodopád Staubbachfall.

Třetí den nás čekal výlet do Bernských Alp. Vydali jsme se do Grindelwaldu, odtud jsme ozubenou dráhou dojeli na Kleine Scheidegg. Podnikli jsme krátkou túru pod horami Mönch, Jungfrau a Eiger, k čemuž vyzývalo i nádherné slunečné počasí.

Čtvrtý den jsme po snídani odjeli k Ženevskému jezeru na prohlídku jednoho z nejkrásnějších hradů Švýcarska Chillon. Poté jsme se ještě zastavili v krásném lázeňském městě Montreux, kde často koncertoval i známý zpěvák Freddie Mercury. Jeho socha v životní velikosti zdobí nábřeží Ženevského jezera. Odpoledne jsme navštívili městečko Gruyéres, ochutnali slavný švýcarský sýr stejného jména a byli jsme na exkurzi v čokoládovně NESTLÉ v Brocku u Bulle.

Poslední den jsme se vydali do údolí Lauterbrunnental, kde jsme si prohlédli skalní vodopády (Trümmelbachfälle), navštívili města Interlaken, Luzern a hlavní město Lichtenštejnska Vaduz.

Zpět do Pelhřimova jsme přijeli všichni unavení, ale plní dojmů a se spoustou zážitků a vzpomínek na tuto nádhernou zemi.