Celostátní soutěž v účetnictví MÁ DÁTI DAL

Žáci opět účtovali.

Ve dnech 24. a 25. 1. 2018 se žákyně 4. ročníku Lenka Blažková (4. A) a Andrea Pakostová (4. A) zúčastnily 12. ročníku celostátní soutěţe MÁ DÁTI DAL, kterou pořádá Soukromá vysoká škola ekonomická ve Znojmě.
Z celkového počtu 87 soutěţících se 37. místě umístila Lenka Blažková a na 75. místě Andrea Pakostová.
Soutěž je organizována ve dvou dnech. První den se uskutečnila tzv. „certifikovaná část“, kdy žáci účtovali příklady z jednotlivých oblastí a celkem mohli získat 100 bodů. Tato část trvala 4 hodiny. Žaci, kteří získali 60 a více bodů obdrží od SVŠE Znojmo osvědčení o úspěšném vykonámí certifikační zkoušky z účetnictví. Druhý den soutěţe čekal žákyelektronický test, který obsahoval 100 znalostních otázek (celkem mohou získat 50 bodů). Tato část trvala 90 minut.
Oběma soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy!