Celostátní kolo soutěže Finanční gramotnost

Úspěch projektu Fotoslužby studentů obchodní akademie

Do jedenáctého ročníku Soutěže Finanční gramotnost se zapojilo rekordní množství škol a dětí. Letos poměřilo síly téměř 21 tisíc žáků a studentů z 325 škol z celé republiky.

Soutěž probíhala vícekolově. Začalo se testem otázek s jednou správnou odpovědí, přes otázky s více správnými odpověďmi až k praktickým úkolům včetně založení firmy, sestavení rozpočtu a získání financí pro další rozvoj firmy. Financování firmy bylo také posledním úkolem v celostátním kole v Praze.

V kategorii III. pro SŠ soutěžili studenti 3. ročníku obchodní akademie. Tým ve složení Karolína Bundová, Tomáš Vacek a Jiří Vlach se probojoval až do celostátního finále jako vítěz krajského kola. 29. dubna 2022 v prostorách ČNB v Praze nás reprezentovali v souboji s ostatními 13 týmy z dalších krajů ČR už jen Tomáš a Jiří.

Studentům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.

Více informací: https://financnigramotnost.cz/aktuality