Celostátní kolo Energetické olympiády

Také druhý ročník celostátního kola Energetické olympiády se neobešel bez účasti našich studentů.

Po loňském úspěchu tříčlenného týmu našich maturantů si letošní účast vybojovala trojice studentůPetr Hrnčíř, Petr Laštovička a Martin Pinkas ze 3.A. Studenti postoupili na základě výsledku v online základním kole, kde obsadili 14. místo ze 428 družstev České republiky.

Celostátní kolo se uskutečnilo 14. a 15. listopadu na Fakultě elektrotechniky ČVUT v Praze. Vyvrcholením byla závěrečná prezentace na vybrané energetické téma. Naši studenti zvolili téma o možnostech využití odpadu k energetickým účelům – a málem byli přijati na fakultu k řádnému studiu. Obsadili totiž ze třiceti finalistů 17. místo, přičemž studenti prvních 15 týmů mají po absolvování střední školy v případě zájmu zaručeno přijetí na Elektrotechnickou fakultu bez přijímacích zkoušek.

Studenti byli spokojeni, dostali se do Národní technické knihovny a kromě vlastní práce absolvovali i zajímavé přednášky.