Beseda s americkou diplomatkou

Studenti byli okouzleni osobností i vystupováním.

Dne 16.6.2022 navštívila naši školu na pozvání PhDr. Zdenky Machačové v rámci výuky anglického jazyka a konverzace v anglickém jazyce radní pro administrativní záležitosti Velvyslanectví USA v Praze paní Anne Baker. Besedy s americkou diplomatkou, která se konala v průběhu 4. a 5. vyučovací hodiny, se zúčastnili studenti 3. ročníku a 1. skupiny 2. ročníku Obchodní akademie a studenti 3. ročníku a septimy Gymnázia.

Mezi stěžejní témata besedy patřila struktura a fungování zastupitelských úřadů USA ve světě, profesní kariéra diplomata, politický a volební systém USA a v neposlední řadě též charakteristika každodenní práce a života diplomata na Velvyslanectví USA v Praze. Paní Baker v závěru besedy též ochotně odpovídala na rozličné dotazy, se kterými se na ni studenti obraceli.

Naši studenti byli okouzleni osobností i vystupováním americké diplomatky a beseda je velice zaujala.