Antigona v rockovém podání

V závěru školního roku tradičně vyjíždějí studenti gymnázia na rocková představení do Prahy.

Sekundáni s několika dalšími zájemci o tvrdší rock si nedokázali zpočátku představit, co se pod rockovou operou může skrývat. Po příjezdu do hlavního města studenty přivítalo nejen vyčerpávající vedro, ale především netradiční divadlo. Neméně překvapilo i zvedací jeviště, líbila se živá kapela, rockeři účinkující přímo mezi diváky, napínavá ohňová a akrobatická show, kostýmy, scéna, kouře…

Ti, kteří jeli na operu opakovaně, obohatili své zážitky o další, ti, kteří viděli představení prvně, se nestačili divit, protože nemohli udržet oči na uzdě. Naši studenti seděli v kruhovém hledišti v první řadě, dále v řadách u schodiště, někteří u druhých schodů měli možnost se zpěváků letmo i dotknout. Tudíž všechny smysly – sluch, zrak, čich i hmat měli zapojeny. Vtipně působily vějíře, kterými se některé studentky při představení ovívaly do rytmu. Možná, že si na příští představení povezeme vějíře s logem gymnázia.

Antigona naše studenty natolik okouzlila, že neměli ani čas zlobit. Byli vzorní. Upřímně mě těší, že se zájezd na rockovou operu zdařil a děkuji všem, kteří k tomu přispěli.

Dagmar Makovcová