Adaptační kurz žáků OA

Celý pobyt mě moc bavil a byla vážně sranda.

Adaptační kurz žáků třídy 1R OA proběhl ve dnech 4. - 6. září 2019 v prostorách areálu Kamenosochařského střediska Lipnice nad Sázavou. Během různých zážitkových aktivit se žáci učili poznávat své nové spolužáky, komunikovat spolu, lépe si vzájemně rozumět, hledat společná řešení a spolupracovat. Přátelskou atmosféru vytvořili učitelé naší školy, kteří pro žáky tento kurz připravili.

A jak hodnotili adaptační kurz sami žáci?

Nejvíce se mi na adaptačním kurzu líbilo, že se postupně seznámíte se všemi spolužáky. Neuvěřitelný zážitek byl pro mě pád důvěry. Nejlepší hry byly noční golf, pašování rumu, hod oštěpem a včeličky. Na adaptační kurz by měla jezdit každá třída, která je v prváku, protože v podstatě skoro celé tři dny trávíte všichni spolu a hodně toho spolu zažijete.

Na adaptačním kurzu se mi nejvíce líbily společné hry s celou třídou. Nelíbilo se mi vymýšlení básničky, protože nemám fantazii. Pak mě nepotěšil zrychlený den, nechtělo se mi z postele ven. Všechno ale bylo pěkné a zábavné, úplně nejvíc se mi ale líbil společný oběd, kdy jsme měli všichni svázané ruce k sobě. Všem bych doporučila, aby na adaptační kurz jeli, protože je to sranda a všichni se se všemi seznámí a poznají.

Na adaptačním kurzu se mi celkově líbilo a více jsem poznala své spolužáky. Nejlepší bylo běžkování v lese, noční stezka odvahy a skalní golf. Nelíbil se mi zrychlený den, společný oběd a sádrová maska na obličeji, protože jsem se bála, že ji sundám a nebudu mít obočí. Hodně mne zaujalo okolí Lipnice nad Sázavou.

Na adapťáku se mi líbila disciplína s lyžemi a běžkami. Nejlepší zážitek z celého programu byl ale pro mne pád důvěry. Jedinou změnu bych udělala u nočního programu – přidala bych více strašidelných aspektů.

Líbilo se mi skoro všechno kromě zrychleného dne. Hlavně se mi líbil skalní golf a běžkování, protože se při tom muselo hodně spolupracovat.

Na adapťáku se mi nejvíce líbily sportovní hry, například golf, střílení oštěpem, střílení z luku apod. Líbilo se mi také dělání masek ze sádry, abeceda. Nelíbil se mi zrychlený den. Také se mi nelíbilo, že jsme měli málo volného času, ale celkově bych adapťák hodnotila pozitivně a určitě bych ho doporučila ostatním, protože jsme se všichni navzájem poznali a skamarádili.

Na adaptačním kurzu mě hlavně bavil oběd, kdy jsme byli svázaní. To byla sranda. Nejmíň se mi líbily běžky, protože mi to vůbec nešlo a pokaždé jsem všechny sejmula. Také mě bavil skalní golf, i když to bylo občas beznadějné, zvládli jsme to a nakonec i vyhráli. Zrychlený den mě nebavil. Bavila mě noční cesta k lomu. Sice jsme několikrát zakopli o kameny, ale byla to sranda. I básnička mě docela bavila. Celý pobyt mě moc bavil a byla vážně sranda.