Adaptační kurz třídy 1. AB obchodní akademie

Cesta z Pelhřimova byla dosti tichá, ale to se změnilo během 3 dnů plné her a zážitků.

Adaptační kurz žáků je výbornou příležitostí jak hravou a zábavnou formou stmelit nový kolektiv. Adaptační kurz žáků třídy 1. AB proběhl ve dnech 3. - 5. září 2018 v prostorách areálu Kamenosochařského střediska Lipnice nad Sázavou. Během různých zážitkových aktivit se žáci učili poznávat své nové spolužáky, komunikovat spolu, lépe si vzájemně rozumět, hledat společná řešení a spolupracovat. Přátelskou atmosféru vytvořili učitelé naší školy, kteří pro žáky tento kurz připravili.

A jak hodnotili adaptační kurz sami žáci?

Hned první školní den jsme odjeli na adaptační kurz do Lipnice nad Sázavou. Cesta z Pelhřimova byla dosti tichá, poněvadž se nikdo moc neznal, ale to se změnilo během 3 dnů plné her a zážitků. Nejlepší byl večer, kdy jsme byli pasování na piráty obchodní akademie a hra Vodní bar.

Z adaptačního kurzu jsem si odnesla hodně zážitků, na které budu dlouho a ráda vzpomínat. Také jsme poznala nové spolužáky. I když vzhled ubytování, záchodů a sprch nebyl nejlepší, zábavné činnosti a hry to vyrovnávaly. Od adaptačního kurzu jsem čekala spoustu věcí a většina z nich se povedla. Já jsem byla více než spokojená.

Adaptační kurz první tři dny na střední škole měl výhodu v tom, že jsme se poznali navzájem, takže se ve třídě oslovujeme jmény a nemusíme na sebe ukazovat. Všechny činnosti, které byly pro nás připraveny, se mi velice líbily. I když se nám zpočátku do jednotlivých aktivit nechtělo, byl to nakonec krásný zážitek. Myslím si, že na adaptační kurz budeme vzpomínat i v dospělosti.

Moc se mi na adapťáku líbilo. Nejdříve jsem se bála, ale nakonec to bylo dobrý. Seznámit se s novými spolužáky bylo těžké, časem už lepší. Nejlepší byla cesta k lomu, kde se sešla celá třída u ohně.

Adapťák byl skvěle vymyšlený. Dělali jsme pokaždé jiné hry, které většinu spolužáků bavily. Seznámili jsme se dokonale. Nejvíce mě bavilo vytváření pirátských obleků. Ty 3 dny jsem si užila fakt naplno.

Možná delší přestávky by byly lepší, ale jinak to mělo velký smysl, protože bych se s nikým moc nebavila a nepoznala, jací spolužáci doopravdy jsou.

Adapťák se mi líbil. Hry byly zajímavé a pomohlo nám to, abychom se alespoň trochu poznali. Vařili celkem dobře. Myslím si, že je dobré to, jak jsme jeli hned první den, protože jsme se s novými spolužáky hned seznámili.

Adapťák se mi moc líbil, měli jsme možnost se všichni rychle poznat. Možná bych prodloužila přestávky na odpočinek.

Na adapťáku se mi líbilo, že jsme se všichni poznali. Bylo tam hezké prostředí, okolo nás lesy. Hry byly také fajn, museli jsme si sáhnout na dno svých sil, ale zvládli jsme to – společně.

Na adaptačním kurzu se mi líbilo. Poznal jsem nové spolužáky. Nejvíce se mi líbil noční golf a vyrábění pirátských kostýmů.

Ubytování nebylo nejlepší, koupelna otřesná, ale byly tam fajn spolužáci, takže se to dalo přežít. Byla škoda, že jsme neměli více času pro sebe. Nejvíce mě bavilo hrát hry, kde jsme se museli domluvit všichni, jako třeba mnohonožci. Také se mi líbilo pasování na piráty.

Bylo to super.