Nacházíte se:

Adaptační kurz primy a sekundy

Ve dnech 20.- 24. 9. 2021 se prima a sekundam adaptovaly na Chaloupkách u Brtnice.

Autobus nás vyzvedl v pondělí v osm hodin. O hodinu později jsme dorazili na Chaloupky, kde jsme se ubytovali a zabydleli. Dívky bydlely ve velkých pokojích, kluci po malých skupinách. Po obědě začal náš první program. Přesunuli jsme se na zahradu, kde jsme hledali poklad v podobě pěti kuliček.

Prima i sekunda měly program stejný, ale v jiné době. Každá třída byla pak rozdělena na dvě skupiny. Jídlo chutnalo po celý týden velmi dobře. Všechny pokrmy byly zdravé a nechyběly ani mléčné výrobky ze zdejší farmy v Zašovicích, které jsme si mohli i objednat.

Další den jsme v těchto dvou skupinách vyrazili na celodenní výlet po okolí a navštívili jsme i farmu. Cestou jsme plnili různé úkoly týkající se přírody.

Každý večer se celá sekunda sešla ve velkém pokoji a hrála různé hry. Prima po večerech hodně sportovala a hrála karetní hry. Holky z primy si na konci pobytu oblíbily plstění. Další dny se zhoršilo počasí, ale i přesto jsme byli venku a dělali jsme různé aktivity, například lov vodních živočichů, meteorologii a spoustu dalšího.

Vrcholným dnem byl čtvrtek, kdy si každý vybral téma a následně chodil po okolí a bádal a zjišťoval různé informace. Jako poslední krok se vše zpracovalo do grafu. Večer byl ještě rozlučkový táborák a potom, když se setmělo, se všichni přemístili do lesa, kde se hrála noční hra, která spočívala v tom, že jsme museli ve tmě sbírat světýlka, ale zároveň si nás nesměl všimnout strážce (jeden z lektorů).

Poslední den jsme odprezentovali svoje výtvory a sbalili si věci. Po obědě nás vyzvedl autobus a jeli jsme domů. Cesta byla velmi zábavná, protože si celý autobus zpíval.

Na Chaloupkách se nám velmi líbilo, byli tam milí lidé a zábavný program. Bohužel jenom počasí bylo horší, ale to nám určitě nezkazilo radost ze všech úžasných zážitků.

Adéla Smrčková a Ema Brožová z 2.P