Nacházíte se:

Adaptační kurz 1. ročníku žáků obchodní akademie

I když jsme se těšili domů a byli jsme děsně unavení, kurz jsme si užili.

Adaptační kurz žáků 1. ročníku obchodní akademie a ekonomického lycea je výbornou příležitostí jak hravou a zábavnou formou stmelit nový kolektiv. Adaptační kurz proběhl ve dnech 6. - 8. září 2017 v prostorách areálu Kamenosochařského střediska Lipnice nad Sázavou. Během různých zážitkových aktivit se žáci učili poznávat své nové spolužáky více do hloubky, komunikovat spolu, lépe si vzájemně rozumět, hledat společná řešení a spolupracovat. Přátelskou atmosféru vytvořili učitelé naší školy, kteří pro žáky tento kurz připravili.

A jak hodnotili adaptační kurz sami žáci?

Třída 1. AB na Lipnici

Na začátku září jsme se společně s naší třídní učitelkou Blankou Hrnčířovou a několika dalšími učiteli vydali na třídenní adaptační kurz do Lipnice nad Sázavou. Autobus nás však nezavezl až na místo našeho pobytu, ale do nedaleké vesničky, odkud jsme už šlapali po svých. Cesta do Lipnice byla dlouhá, ale zajímavá a plná her. Úkoly jsme při nich museli plnit společně.

I náš další program na Lipnici byl bohatý. Celé dny byly plné různých aktivit, čas na lenošení nám opravdu nezbýval. Hráli jsme spoustu her, jak individuálních, tak hlavně týmových. Většinou jsme byli rozděleni do družstev a hráli společně, Některé hry byly fyzicky náročnější, jiné byly zaměřené spíš na přemýšlení. Postupně jsme se při nich vzájemně lépe a lépe poznávali.

A co se nám nejvíce líbilo? Skalní golf, tvorba koláží, procházka na hrad, lyže, výroba triček…. Chybu neměla ani noční stezka odvahy zakončená táborákem. Při něm jsme přednesli své básničky a příběhy, které jsme vymysleli na předem zadaná slova.

Celý adaptační kurz pro nás byl úžasným zážitkem. Za tři dny jsme se celkem dobře poznali a skamarádili. Tak snad i následující čtyři roky, které nás ve škole čekají, budou stejně úžasné.

K. Hliňáková, S. Semrádová, M. Vacková, D. Pechová, K. Koubíková a M. Repáč

Líbilo se mi, že jsem poznala své spolužáky. Už vím, jak se kdo jmenuje, poznala jsem víc našeho třídního pana učitele. A velice jsem si užila skalní golf.

Celý kurz hodnotím velmi kladně. Byl ve velmi hezkém prostředí, forma seznamování se mi líbila a většina her byla zábavná. Jediné, co se mi nelíbilo, bylo ubytování, bylo tam všechno dost špinavé, ale na druhou stranu byl to takový kurz „o přežití“. Určitě bych si ho zopakovala.

Na adaptačním kurzu se mi velice líbilo prostředí (příroda) a hlavně lidi. Myslím, že jsme si sedli a bylo to fajn. Nelíbilo se mi ubytování.

Strávila jsem 3 dny se svělými lidmi. Nikdo nenadával, když zjistlil, že je se mnou ve skupině, spolupracovali jsme jako tým.

Líbilo se mi, že jsem se opravdu seznámila se svými spolužáky. Líbilo se mi hraní různých her a výroba masek.

Líbilo se mi běžkování v lese, seznamovací hry, malování triček, noční hry.

Na Lipnici se mi nejvíc líbilo, když nám v pátek večer přivezli pizzu. Nelíbilo se mi dělání masek a chození po lese s šátkem.

Myslím, že na adapťáku jsme se hodně poznali nejenom mezi sebou v naší třídě, ale i s žáky druhé třídy v ročníku. Jenom kdyby bylo trochu volného času, abychom si mohli společně někam sednout a jenom tak povídat.

Bylo to prima. Všichni jsme se rychle seznámili, a i když jsme se těšili domů a byli jsme děsně unavení, kurz jsme si užili.

Nelíbilo se mi, že jsme neměli skoro žádné volno. Pořád jsme něco dělali a myslím si, že kdybychom dostali čas na odpočinek, měli bychom možnost se více poznat.

Na Lipnici se mi nejvíce líbily noční hry a vymýšlení básničky. Noční hry byly velmi zábavné a dobře promyšlené a také se mi líbilo, že byly vymyšlené tematicky, celý kurz byl propojen tématem mafie. Jako klad celého pobytu vidím i to, že jsem se dokázal sblížit se svými spolužáky.

Nelíbilo se mi, že jsme byli celý den venku, nebyl čas na odpočinek, málo přestávek, byl jsem bez proteinů. Těšil jsem se zpět domů na svou postel, na svůj dům, lednici a hlavně na svoji sprchu. Prostě jsem se těšil na svoje soukromí a na to, že zase budu žít svůj životní styl.