1. a 5. místo v krajském kole olympiády z češtiny.

Studentky gymnázia uspěly ve Žďáru nad Sázavou.

Po velmi úspěšném okresním kole (1 postupující v I. kategorii - tercie a kvarta, a 2 postupující ve II. kategorii - střední škola) se naše studentky Martina Adamcová (kvarta), Anna Smrčková (VII.) a Lucie Čechová (3.A) vydaly 4. dubna vstříc nástrahám krajského kola do Žďáru nad Sázavou.

Marťa Adamcová napsala ve své kategorii nejlepší vypravování o noci strávené na hradě, v mluvnické části (zaměřené velmi na hru se slovem a jeho významy) skončila jako druhá až třetí nejlepší, a zaslouženě tak z prvního místa postupuje do celorepublikového finále.

V kategorii středních škol se Aničce Smrčkové povedl sloh (druhý nejlepší - téma Jako na houpačce), Lucce naopak spíše mluvnická část. Nakonec Anička skončila na krásném 5. místě a Lucka na solidní 11. příčce.

Všem třem děvčatům děkujeme za skvělou reprezentaci školy a Marťe přejeme mnoho štěstí v republikovém kole.