Nacházíte se:

Pomoc Ukrajině na Gymnáziu Pelhřimov – díl druhý

U nás na „gymplu“ probíhaly a probíhají paralelně dvě sbírky – finanční a materiální.

Díky příspěvkům od studentů, jejich rodičů a také od pedagogů se k dnešnímu dni podařilo vybrat úžasných 111 847,- Kč, a protože ČSOB k platbám zasílaným na účet „Člověka v tísni“ přidává prostředky z vlastních zdrojů, dorazilo od nás výše uvedené nadaci 168 594,- Kč.

Zároveň se nám podařilo shromáždit i velké množství materiální pomoci – deky, spací pytle, léky a obvazový materiál, hygienické potřeby, oblečení, trvanlivé potraviny, termosky, powerbanky, hračky, dětskou výživu ….. Můžeme říci, že téměř každý třetí den odjíždí od školy plně naložený automobil s těmito prostředky na některé ze sběrných míst v Pelhřimově nebo Jihlavě.

Bez přestání téměř v přímém přenosu vidíme tu zkázu, kterou přinesla na Ukrajinu nesmyslná válka, proto se snažíme alespoň trochu přispět a doufáme, že tohle všechno by mohlo ulehčit život lidem trpícím tímto konfliktem.

Ale rozhodli jsme se pomáhat i přímo tady v Pelhřimově – do naší školy už chodí tři studentky, které se účastní výuky, a osvojují si tak přirozenou cestou základy češtiny.

Pevně doufáme, že toto - pro celou Evropu, ale především pro Ukrajinu a její obyvatele - těžké období brzy skončí. Naše pomoc však nekončí, budeme v ní pokračovat, dokud to bude nutné….

Všem vám děkujeme za podporu.