Nacházíte se:

Mimořádná opatření – informace ze dne 17. 4. 2020

Milí studenti a vážení rodiče, v článku přinášíme aktualizované informace, navazujeme při tom na texty z předchozích týdnů.

 1. Všichni maturanti byli informování e-mailem dne 15. 4. 2020. Proto jenom stručně shrnuji:
  Do konce dubna bude uzavřeno hodnocení z maturitních i nematuritních předmětů. Poté už budou pokračovat jenom konzultace a opakování z maturitních předmětů. Nejdříve distanční formou a od pondělí 11. 5. budou mít maturanti možnost i osobních konzultací ve škole.
  Vlastní maturity (didaktické testy a ústní zkoušky) začnou od pondělí 1. 6. 2020.
  Přesné termíny upravíme, až ministerstvo vydá slibovaný manuál organizace návratu do škol a dále i vyhlášku o ukončování studia ve druhém pololetí a termínech maturit.

 2. Pro studenty ostatních ročníků (nižší gymnázium, vyšší gymnázium i obchodní akademie) stále platí pravidla fungování školy v rámci mimořádných opatření naší vlády, která jsme nastavili v minulém období. Pokračuje výuka na dálku (je možné, že až do konce školního roku).
  Netrpělivě čekáme, až MŠMT vydá vyhlášku, kterou se stanoví způsoby hodnocení za 2. pololetí školního roku 2019/2020 a pravidla pro vydání vysvědčení.

 3. Přijímací zkoušky na naši školu:
  Termín jednotných přijímacích testů z českého jazyka a matematiky stále nebyl stanoven. Předpokládáme, že proběhnou ve druhé polovině června. Ředitel školy zašle všem uchazečům přihlášeným k přijímací zkoušce podrobné informace k jejich organizaci, a to nejpozději 5 dní před jejich termínem (až bude znám).
  Všem uchazečům (nebo jejich rodičům) byl zaslán osobní informační mail. Pokud jste ho neobdrželi nebo v případě jakýchkoliv nejasností nebo otázek, mě neváhejte kdykoliv kontaktovat na e-mailu petrak@gyoa.cz nebo telefonicky (mobil 774 691 018, pevná linka 565 301 941)

Milí studenti a vážení rodiče, sledujte prosím vývoj této výjimečné situace v relevantních informačních zdrojích. Je možné, že se všechny naše plány budou muset změnit, v tom případě vás samozřejmě budeme informovat. Odkazy na nejaktuálnější informace z MŠMT najdete zde:

Děkuji všem učitelům, studentům i rodičům za to, jak dobře většina z vás tuto situaci zvládá. Snažme se být k sobě navzájem ohleduplní, jednejme v klidu a bez stresu.

Slunce v duši a zdraví v těle přeje

Aleš Petrák, ředitel školy